Pazar, Haziran 16, 2024
Haberler

İstanbul’un Vapurları Yaz Tarifesine Geçiyor…

Şehir Hatları, tüm seferlerinde 4 Haziran Pazartesi gününden itibaren 2018 Yaz Tarifesi’ne geçiyor. Yeni tarife 4 Haziran – 16 Eylül arasında geçerli olacak.
İstanbul Şehir Hatları 4 Haziran’da başlayan yeni tarifesiyle tüm hatlarında yaza merhaba diyor. Merkez hatlarda Ramazan ayında başlayan geç sefer uygulaması yaz döneminde de aynı şekilde sürecek. Yaz sezonunun yoğunluğu nedeniyle Eminönü’nden Adalar seferleri arttırılırken Beşiktaş – Adalar, Sedef Adası, Poyrazköy ve Mehtap Gezisi Seferleri de yaz tarifesiyle başlayacak.


Arabalı Vapur Hattı ile Günde 100 sefer 

8 dakikada iki yaka arasında geçiş sağlayan İstinye – Çubuklu arabalı vapur seferleri hafta içi ve Cumartesi tarifesinde 100, Pazar ve tatil günlerinde karşılıklı 76 seferle yolcularına süre ve fiyat avantajı sağlayacak.

Boğaz’da Karadeniz ve Marmara’nın kesiştiği son noktalardan Poyrazköy seferleri 18 Haziran – 26 Ağustos tarihleri arasında. Yaz tarifesiyle yapılan Sedef Adası seferleri ise Bostancı’dan kalkıp Büyükada’da ücretsiz aktarmalı olarak sağlanacak. Her iki tatil yerine seferler her gün 2 gidiş – 2 dönüş şeklinde yapılacak.

Yaz yoğunluğu dikkate alınarak başlatılan hatlardan Beşiktaş – Adalar hattında Burgazada – Kınalıada – Beşiktaş seferleri Kadıköy uğramalı, Beşiktaş iskelesinden kalkışlarda Kadıköy uğramasız gerçekleştirilecek. Yine aynı şekilde Büyükada – Heybeliada – Beşiktaş güzergahında Kadıköy’e uğrarken, Beşiktaş – Heybeliada – Büyükada hattında Kadıköy’e uğramadan direkt devam edecek.


Boğazın vazgeçilmezi Şehir Hatlarının Vapur Turları 

Yaz sezonuyla Boğaziçi Turlarından ‘Nostaljik Tur’ her gün 10.35 ve 13.35, ‘Kısa Boğaz Turu’ 14.30 Eminönü’nden hareket edecek. Şehir Hatlarının bir klasiği haline gelen yaz akşamlarının diğer nostaljisi “Mehtap Turları” da  9 Haziran – 15 Eylül tarihlerinde arasında 15 turla her Cumartesi Bostancı’dan Anadolu Kavağı’na uzanacak.  Her gün binlerce yolcusuna 20 hatta, 43 farklı iskele de hizmet veren Şehir Hatları’nın Boğaziçi, Adalar, Haliç ve arabalı vapur hatlarındaki  yaz tarifesi seferleri 16 Eylül tarihine kadar geçerli olacak.

Kaynak : Şehirhatları