Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Haberler

Adakart Başvuruları Devam Ediyor

Adakart Başvuruları Devam Ediyor


İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Şehirhatları, Adalar Belediyesi sınırları içinde ikamet eden ada sakinleri ile işyeri açma, çalışma ruhsatı ve SGK kaydı bulunanlara 2020 yılı için geçerli olacak fotoğraflı Adakart  (Adalar Dolaşım Kartı) verilmesi için müracaat işlemlerini koordine edecektir.

Bahse konu kart ile ilgili başvurular 20/01/2020 tarihinden itibaren bir (1) yıl boyunca Büyükada ve Bostancı Şehir Hatları iskelelerinden kabul edilecektir. Verilecek kartın geçerlilik dönemi ise başvuru tarihinden itibaren 1 yıldır. Kart için yapılacak ödemeler Denizbank Büyükada şubesi EDTS kodu: 96100 Adalar Arası Dolaşım Kartı hesabına yapılacaktır.

İlk kez Adalar arası dolaşım kartı için başvuru yapacak olanlar;

– İlk kez kart alacak olanlar yukarıda ifade edilen banka hesabına 80 TL yatıracaktır (banka hesabına 80 TL harici bedel yatırılmayacaktır). Bu bedel 1 senelik kullanım için geçiş bedelidir. Dekont bilgilerinde başvuru sahibinin adı soyadı ve TC kimlik numarası bulunmalıdır.

– BELBİM başvuru formu talep sahibince eksiksiz bir şekilde iskelede doldurulacaktır. Form doldurulduktan sonra bir adet son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf form üzerine yapıştırılacaktır (zımba kullanılmayacaktır).

– Doldurulan form, bankadan alınan ödeme dekontu (arka yüzüne talep sahibinin adı, soyadı, adres ve TC numarası mutlaka yazılacak) ve Adalar ilçesinde ikamet edildiğini gösteren ikametgâh senedi veya adalarda ikamet etmeyip, ilçe sınırları içerisinde çalışan kişiler için çalıştığı kurum tarafından yazılmış dilekçe, çalıştığı kuruma ait işyeri açma ve çalışma ruhsatı ve SGK kaydı ile Büyükada ve Bostancı İskelelerine teslim edilecektir.

– İskelede, başvuru bilgilerinin doğruluğunu teyit ederek dekont, ikametgah belgesi teslim alınacak ve başvuru sahibine Adakart başvuru uygunluk formu imzalanarak teslim edilecektir.

– Adakartlar, Büyükada İskelesi’nde bulunan Beyaz Masa ofisinden, Bostancı İskelesi önündeki Beyaz Masa mobil iletişim aracından, Kadıköy ve Karaköy’de bulunan Belbim başvuru merkezlerinden 10 TL karşılığında teslim alabilecekler.

Başvuru Merkezlerinin konumu hakkındaki bilgiyi https://www.istanbulkart.istanbul/istanbulkart-basvuru-merkezleri-1127 adresinden öğrenebilirsiniz.

Daha önce Adalar arası dolaşım kartına sahip olanlar;

– Yukarıda ifade edilen banka hesabına bir yıllık geçiş bedeli olarak sadece 80 TL yatıracaktır.  Dekont bilgilerinde başvuru sahibinin adı, soyadı ve TC kimlik numarası bulunmalıdır.

– Bankadan alınan ödeme dekontu (arka yüzüne talep sahibinin adı, soyadı, adres ve TC numarası mutlaka yazılarak), mevcut Adakaart’ın fotokopisi ve Adalar ilçesinde ikamet edildiğini gösteren ikametgah belgesi iskele memuruna teslim edilecektir.

– Adakart’ı olanlar tekrar Belbim başvuru formu doldurmayacaktır.

Kaybolan, kırılan vb. kartlar için;

– Büyükada İskelesi’ne müracaat ederek, Belbim Başvuru Formu’nu eksiksiz dolduracaktır. İskele Amiri başvuru bilgilerinin doğruluğunu teyit ederek, Adakart Başvuru Uygunluk Formu’nu imzalayarak teslim edecektir. Bu belgeyle kartlar, Belbim abşvuru merkezlerinden teslim alınabilecektir.

Kaynak : https://www.sehirhatlari.istanbul/tr/duyurular/adakart-basvurulari-devam-ediyor-746